Be kategorijos

Patirties sankaupa

Tu supranti, kad gyventi dvigubą gyvenimą yra sudėtinga, tai net kelia šleikštulį. Gyventi kasdienį gyvenimą ir išsaugoti naujuosius įsitikinimus yra labai sudėtinga. Šiuo metu tau nepavyksta tai suderinti, todėl ir balansuoji nerasdama lygios ir tvirtos vietos. Tau reikalinga peržiūrėti savo standartus: gyvenimo taisykles, vertybes, nutylėjimus. Kas yra nutylėjimas – tai nesugebėjimas ir nenoras išgirsti tiesos. Tu ją dažnai pajunti ir dar dažniau užgoži. Tau negalima eiti klystkeliais. Jeigu pasirinkai kelią būti laiminga suvokiant mūsų esamumą ir jeigu esi laiminga su mumis bendraudama, tai tas žinias perduok žmonėms. Tau sunku apie tai kalbėti ar nerandi kam kalbėti? Klausytojų tikrai yra. Mokėk atrasti kelią į žmogaus mintis, į jo siekius ir mokėk nurodyti tvirtą kelią į sveikatą ir laimę. Jei nepakanka žinių – klausk ir tau bus atsakyta.

Ir niekada neik prieš žmogaus valią. Nepanaudok savo žinių siekdama užvaldyti kitą žmogų. Negalimas joks pririšimas ar prisirišimas prie kito žmogaus. Mylėk laisva meile. Padėk tyra širdimi. Padėk ir paleisk kaip paukštį: laimingą ir neprivalantį tau atsidėkoti. Padėka tau formuosis kita linkme. Tavo energija keisis ir tobulės. O žmogui paliekama laisva mintis – atsidėkoti suprantant, kad gavo dovaną. Žmogus turi būti laisvas, kad jaustųsi laimingas ir tu negali priimti į save jo nuotaikų, pažiūrų, norų. Tu gi žinai Toltekų taisyklę: „nepriimk asmeniškai”. Tavo įsitikinimai, tavo tikėjimas turi būti tavo vidinė jėga. Tu esi stipri saugodama savo laisvę ir gerbdama kito laisvę. Net mintyse. Stebėk save. „Neprievartauk” likimo. Svajok apie laimę, tikėjimą, gerumą ir viską gausi. Juk žinai, reikia tikėti Dieviškosiomis tiesomis, o tada gyvenimas suteiks viską ko reikia tavo pilnavertiškam gyvenimui. Tik suprask, ko sieki, ko nori ir kam gyveni. Tavo mintys nešvarios. Per daug skausmo, liūdesio, pykčio ir pagiežos. Ir dabar jų yra. Kaip džiaugtis? Tu matyk kitą žmogų, matyk jo mintis, jo siekius. Susikoncentravimas ties savo problemomis tave užblokuoja. Įsivarai įtampą, po to dar labiau pritrauki problemiškas situacijas ir ligas. Tau reikalinga suvokti savo praeitį, suprasti kas esi dabar ir žinoti, kokią ateitį tau pasirinkti. Rinktis yra iš ko, yra nuostabių variantų pilnų naujų minčių, idėjų. Tik neįsitrauk į kasdienybės rutiną, kad ir smagią. Tau reikia rimties ir ramybės laisvės suvokimui. Tau negalima švaistyti energijos, tau reikia gyventi kitaip nei daugumai. Tavo pasaulis labai skirsis nuo aplinkinių, bet jis yra teisingas. Tau svarbiausia suvokti tą pasaulio dalį, kurią norėtume tau parodyti. Visada gauni informacijos po truputėlį, kad priprastum, įsisąmonintum ir žengtum po žingsnį į priekį. Tau negalima gyventi kasdieniško gyvenimo triukšmo apsuptyje.

Gyvenimo tikslą galima įvardinti taip – tai patirtis. Jeigu tau atrodo, kad tai labai paprasta, tai juk visuomet taip yra – genialumas paprastume. Kiekvienam svarbu viską išgyventi pačiam. Gal tau reikalingos dar tam tikros žinios? Žinoma, įgytą patirtį reikia suvokti, suprasti kas svarbiausia tavo sielai. Suvokti koks yra tavo sielos žemiškojo gyvenimo tikslas. Teisingiau, reikia suprasti kokia patirtis reikalinga tavo sielai. Praeities pažinimas padeda suprasti ko tavo tikrasis Aš nori pasiekti, einant amžinuoju keliu. Kiekvienos sielos tikslas yra skirtingas. Viena yra bendra – tai noras sukaupti patirtį. Kuria linkme ta patirtis yra kaupiama, kokiame lygyje yra pažinimas, priklauso nuo konkrečios sielos. Konkrečios patirties sankaupos.

Matei filmą apie Dalai Lamos atgimimą? Esmė, kad kiekviena siela atgimsta, bet patirtis būna pamiršta. Dalai Lama tuo ir skiriasi nuo kitų, kad jo kaip sielos patirtis didžiulė. Jis suvokia savo praeitį ir net sąmoningai prisimena. Jis suvokia savo patirties kaupimo reikšmę, bet savęs nesureikšmina. Gyvena pagal savo taisykles ir siekia savo tiesos. Ar jis turi pasekėjų ar neturi (nors taip nėra), ne nuo jo tai priklauso. O nuo žmonių, sielų esančių šalia jo. Jų noro tobulėti. Tau toli iki Dalai Lamos, bet ir ne tas tikslas yra, kad siektum panašumo į kažką tai. Tikslas – siekis būti savimi. Savo patirtį įvertinti, suprasti ir gilinti. Mokytis valdyti save, savo aplinką, savo mintis, poelgius. Suprasti gyvenimo dėsnius, atleisti sau ir kitiems, nevaržyti savo laisvės kaltės jausmu, nevadovauti ir nenurodinėti kitiems. Pagarba sau, pagarba ir tolerancija visiems žmonėms, net tiems kurių nesupranti ar nepalaikai. Visi esame lygūs, visi atgimėm vardan vieno savo siekio – patirties ir žinojimo gilinimo. Tau nereikia žeminti savęs, kaip ir negalima aukštinti. Tau negalima klysti pasirinkime. Tavo patirtis yra didžiulė, susikaupk ir prisimink. Prisimink ko mokė ir moko didieji mąstytojai: Sokratas, Leonardas Da Vinči, Albertas Einšteinas… Išlik žmogumi. Paprastu, nereikšmingu sau ar aplinkai, bet taip reikalingu kitiems. Dėl jų galimybės siekti naujos idėjos. Savęs sureikšminimas visada duoda blogas pasekmes.

Jei tau reikalingos žinios – susikaupk ir priimk informaciją iš savo pasąmonės, iš savo sielos. Tik ji žino ko reikia patirčiai, ko ji siekia ir kas reikalinga tau kaip žmogui. Leisk jai vadovauti ir stebėk, mokykis. Jei abejingai stebėsi, būsi „nubausta”. Negalima būti abejingu, kaip ir negalima visko sureikšminti. Laikyk mintis laisvas. Neprisirišk nei prie aplinkos, nei prie intuicijos klausymo. Viskas turi būti proporcingai. Proporcingai veikti turi ir sąmonė ir pasąmonė. Leisk tekėti mintims ir gyvenk pagal jas. Tau nereikia išradinėti dviračio… Puikiai suvoki gautą informaciją apie tai, kad visas žmogaus pasaulis priklauso nuo minčių energijos. Nuo jo sukurtų ir palaikomų minčių. Net ir kasdieniam gyvenimui tavo reikšmingumo nereikia. Jis sustabdo informacijos tekėjimą. O tau reikalingas supratimas aplink esančio pasaulio. Ne visada girdi ką sakome, nors parašom juodu ant balto. Su širdimi skaityk. Tu turi išmokti pamatyti praeitį, susieti dabartį ir parodyti gaires į ateitį.

Keisti žmonių mintis. Tai labai daug. Jeigu tikrasis gyvenimas yra mintys, tai žmogaus minčių pakeitimas daro įtaką tikrajam gyvenimui. Žmogus gali klysti. Jis yra ir gali būti emocingas, pilnas savo kasdienių išgyvenimų. Jis ne visada suvokia savo esmę, net mano, kad nereikalinga suvokti. Todėl labai svarbu atsargiai įsiskverbti į praeitį, pažvelgti į jo planus ateičiai ir tam žmogui (ne viską gerai suprantant) kasdieniškai paaiškinti ko iš jo reikalauja gyvenimas. Ne visada žmogui reikalinga žinoti visus gyvenimo dėsnius. Juos žinoti turi tu (ir tie, kurie skaitys tuos užrašus). Kitam to nereikia. Kaip ir tau visai nebūtina sukti galvą kaip veikia pvz. Variklis. Svarbu žinoti, kad veikia. Taip ir čia. Svarbu tinkamai patarti, o kur pati esmė – nelabai verta ir aiškinti. Be to tai labai subtilus dalykas. Tai nėra kasdienybė ir nėra priimta kaip visuotinė norma. Kodėl tiek tau aiškinam taisykles? Ogi todėl, kad nekaltintum savęs, kad žinai o nesakai. Nusiimk nuo savęs tą pareigą – „daryti kažką gero”. Juk supratai: gyvenimo esmė – tavo pačios patirties kaupimas. Pirma sau duok, paskui kitam ranką tiesk. Savo suvokimą tobulink. Savo požiūrį keisk. Savo jausmus valdyk. Eik žingsnelis po žingsnelio link savo išminties.

Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *