Pastatyk žmogų gražiame rugiagėlių lauke. Įsivaizduok, kad jis stovi ten vienas ir aplink nėra kitų žmonių. Ką jis gali mąstyti? Vienas tiesiog džiaugsis gėlėmis, mėgausis laisve, mėgausis spalvomis ir kvapais. Kitas jausis labai nesaugiai, nes nebus aplink žmonių, vaizduotėje iškils paveikslai, kaip po žolę rangosi gyvatės, kurios gali jam įkąsti ir jis gali mirti. Toks žmogus gali labai supanikuoti ir jam gali prasidėti baimės priepuolis, kuris gali realizuotis į mirtį. Aplinka tai ta pati, faktorių, kurie konkrečiai keistų situacijas vienam ir kitam žmogui, nėra. Viskas vykta žmogaus mintyse ir jausmuose ir vidinėje erdvėje, kuri iš karto materializuoja tai, ką žmogus išgyvena. Pirmu atveju žmogus pajus begalinį džiaugsmą, būdamas rugiagėlių lauke, kitu atveju žmogus gali net numirti, tai priklausytų nuo jo minties ir jausmo galios pritraukti didesnę sankaupą negatyvių sąmonės dalelyčių. Tiesa, negalima vadinti tai negatyviu, juk pati gyvatė nėra iš principo negatyvi. Tai būtybė kuri ramiai gyvena savo gyvenimą, kol negauna impulso iš aplinkos, kad šalia yra tas, kuris apie ją labai blogai galvoja ir nuo kurio reikia gintis. Bet mirtį nuo gyvatės įkandimo galima laikyti negatyvumu. Jeigu žmogus išskleidžia nedaug negatyvių jausmų ir minčių, tai tas traukos dėsnis nestipriai ir veikia. Jis sukurs tam tikras būsenas, bet jas lengvai būtų įmanoma pakeist, sutelkus dėmesį į kažką kitą. Tarkite, žmogus pagalvoja apie gyvatę, truputį išsigąsta, bet atskrenda nuostabus drugelis ir jo mintis nušoka link drugelio. Gyvatę jis pamiršta. Mintis materializuojasi. Ir ta gyvatė, kuri buvo gavusi impulsą pulti žmogų ir judėjusi link jo, žmogui pakeitus mintį, praranda tą impulsą ir nuslenka kitur, neatlikusi savo misijos. Bet jeigu žmogus labai nuoširdžiai bijos ir įsivaizduos visas negeras baigtis, ta gyvatė įkas ir jau nuo žmogaus karmos, nuo jo likimo linijos priklausys ar įkas nuodinga gyvatė ar nelabai nuodinga. Tikiuosi, kad šis pavyzdys padės aiškiau suprasti kaip veikia minties ir jausmo realizacijos jėgos. Įdomiausia tai, kad nuo jūsų minčių ir jausmų susikūrusi vidinė materiali erdvė veikia vienodai, kaip ir išorinė materiali erdvė. Ta gyvatė gali jūsų ir nepasiekti, bet jūsų sukurti vaizdiniai gali būti jums patiems tokie stiprūs, kad gali iššaukti širdies smūgį, ir jums nebereikės gyvatės pagalbos, kad numirtumėte. Atleiskite, jeigu mano humoras truputį per grubus, bet iš tiesų, tokia yra tiesa. Įsivaizduojamų baimių sukeltas baimės priepuolis ar širdies smūgis vėl turės pasekmes, kurios priklauso nuo jūsų karmos, nuo jūsų gyvenimo užduočių svarbos įgyvendinimo ir kitų faktorių. Jūsų minties ir jausmo galia veikia iki tam tikros ribos ir tada įsijungia jau kiti faktoriai. Ir jeigu jūsų likimo linijoje niekaip nėra numatyta mirtis, tai ji ir neįvyks, net ir kaip ją stengtumės pritraukti savo negeromis mintimis ir neteisingomis emocijomis. Bet gyvenimą gali labai apsunkinti, nes reiktų naikinti pasekmes – gydyti fizines ir psichines žaizdas.
Suvokiate, kad materiali vidinė erdvė turi tokią pačią įtaką jūsų būsenoms, jūsų išgyvenimams, kaip ir jūsų išorinė materiali erdvė. Kai kada ji turi įtakos dar daugiau, nei išorinė aplinka. Pats rugiagėlių laukus juk neturi jokios įtakos jums, o jūsų vaizduotė kas gali vykti tame lauke, jau turi įtakos ne tik jūsų būsenai, bet ji sukuria ir materialius scenarijus. Jeigu jūs įsisąmoninate kaip veikia jūsų minties ir jausmo energija, jūs ją galite sąmoningai valdyti ir vietoj to, kad kurtumėte tragedijas, jūs galite sukurti sau palankias aplinkas. Tiesa, kai kuriate savo svajones, jos labiau remiasi jūsų troškimų energija, kuri neturi realizacijos galios. Lūkesčių energija neturi materializacijos galios. Mintis gali materializuotis jeigu ją tinkami palydės jūsų tikėjimo energija, jūsų rami būsena ir vidinė harmonija. Tai yra teigiamoji jausmų pusė. Yra ir ta neigiamoji jausmų pusė, kuri nevaldomai įtakoja jūsų mintis. Bet vis tiek tai nėra svajonių energija, tai greičiau būna reali baimės energija, kuri turi materializacijos galią. Jeigu jūs tame rugiagėlių laukę ramiai vaikštinėsite ir svajosite, kad jums įgeltų gyvatė (nes dėl kažkokios priežasties norite būti auka), tai tas scenarijus neišsipildys. Tos minties nelydės nei stipri baimės (neigiama)energija, nei rami harmoninga (teigiama) energija. Noras būti auka, nekuria teigiamos energijos, net ir tada kai apie tai mąstote ramiai.
Sąmoningai valdomos mintys ir jausmai leidžia sukurti tokias mintis, kurios pačios savarankiškai materializuoja realizacines galimybes prie kurių jums lieka tik prisitaikyti ir atlikti konkrečius veiksmus. Ta vidinė materiali erdvė anksčiau buvo apibūdinama kaip Gyvenimo sąmonė, tik tada (pirmoje knygoje) mėginau parodyti ją kaip atskirą vienetą. Ji buvo pateikiama pagal arkangelų sąmonės išraišką. O dabar, kai įeiname į žinias, kurios fokusuojasi keturmatėje erdvėje, norisi parodyti, kad ta Gyvenimo sąmonė nėra atskiras sąmonės vienetas, ji yra jūsų pačių minčių ir jausmų savarankiškos materializacijos sąmonė. Įėjus į keturmatę erdvę, jums nebereikia visko apmąstyti savo logišku protu ar visko stengtis suvokti per širdį. Jūs galite palikti daug ką neįsisąmonintą, pvz., kaip veikia minčių gravitacinė jėga (nors tai be galo įdomi tema), ir leisti savarankiškai jūsų minčiai ieškoti realizacijos galimybių. Paprastai sakant, išmokite paleisti mintį į erdvę ir sulaukite iš erdvės ne tik atsakymo, bet ir geriausios tos minties materializacijos galimybių pasiūlymo.