7 ciklai III

Vidinio tikėjimo ir pasitikėjimo svarba (1)

Tu jau suvokei ir patyrei, kad esi sąmonė, sukaupusi savyje gilių žinių. Jos atsirado per daugybę įsikūnijimų Žemėje, ir kaupiasi toliau. Todėl taip svarbu susitelkti į save ir į tai, ką gali patirti būdamas išplėstos sąmonės būsenos. Vidinė išmintis ir vidiniai gebėjimai slypi tavyje – neieškok jų kituose žmonėse, išorinėje aplinkoje. Suprantu, kad susitelkti į save yra sunku, ypač jei esi įpratęs skirti visą savo dėmesį išoriniam gyvenimui. Aktyviai veikdamas išoriniame gyvenime tiesiog pritrūksti laiko, noro ir tikėjimo naujų patirčių ieškoti savyje. Daug lengviau tas patirtis susirinkti per veiksmą, per bendravimą. Visa tai atrodo labiau apčiuopiama ir tikra. Tikra gali atrodyti tik iki tam tikro suvokimo lygio – augant sąmoningumui dažniausiai pamatai, kiek daug netikrų dalykų tavo aplinkoje. Kiek daug netikrų žmonių, netikrų darbų, netikrų pareigų. Daugybę reikalų žmogus susikuria tam, kad jaustųsi užimtas ir reikalingas, kad tik nereikėtų daryti to, kas yra svarbiausia. Jis dažnai ieško pasiteisinimo savo vidiniam neveiklumui. Geriausias pasiteisinimas – sakyti, kad esi labai užimtas, kad trūksta laiko. Daugeliui skirti laiko mąstymui, saviugdai atrodo tik laiko švaistymas. Tačiau jei sugebi susitelkti į savo aukščiausią sąmonę ir patirti išskleistos sąmonės būseną, tuomet atsiveria durys į naują suvokimą, kurį norisi apmąstyti, įsigilinti, ir tai nėra tuščiai praleistas laikas.

Jau žinai, kad žmogaus sąmonė turi savo raidos etapus, ciklus, ir kiekvienas jų yra unikalus. Viename etape svarbios vienos užduotys, kitame – kitos. Aš, tavo Gilusis Suvokimas, kviečiu tave pasigilinti, kuriame sąmonės augimo cikle esi tu? Ar esi ryžtingas, turintis aukštesnių siekių, ar rūpiniesi savo vidiniu pasauliu, gebi jame susikaupti? O tavo veiksmai, įpročiai, prisirišimai? Kurį sąmonės ciklą jie atitinka? Kildamas iš trimatės į keturmatę erdvę žmogus patiria daug abejonių, ilgai svyruoja, kol pripažįsta tam tikras tiesas. Dar ilgiau svyruoja, kai reikia imtis veiksmų. Atrodo, jau žinai, kaip norėtum gyventi ir kaip reikėtų elgtis, bet įpročiai daro savo. Ir elgsena, reakcija į situacijas vėl būna „trimatė“, senojo standarto. Šiam pokyčiui reikia laiko. Nuolat stebėk save. Jau minėjau, kad tavo protas turi išmokti būti ne dalyviu, o stebėtoju. Tuomet spėsi įvertinti situaciją, tinkamai reaguosi ir pasirinksi sprendimą, atitinkantį keturmatės erdvės principus. Kai esi stebėtojas, gali ramiai vertinti savo reakcijas, emocijas. Jausmai visada turi teisę egzistuoti, jų nereikia slopinti, tačiau neigiamų turi mažėti. Neigiamos emocijos apsunkina gyvenimą, sukuria daug problemų. Kai turi daug problemų, neturi laiko savęs ir pasaulio pažinimui. Neturi laiko tam, kas itin svarbu keturmatėje erdvėje. Prisimink, visa tiesa yra tavyje, ne išoriniame pasaulyje. Jeigu neskirsi laiko vidinio pasaulio apmąstymui, kaip žinosi, pagal kokią tiesą gyventi?

Keturmatėje erdvėje, kai tavo sąmonė pradeda plėstis, neišvengiamai turi keistis ir elgsena, vertybės, gyvenimo prioritetai. Vienas iš svarbiausių – susitelkti į vidinį pasaulį, ugdyti save. Viskas, kuo užsiimi, ką kuri, turi auginti tave. Kad ir kaip norėtųsi stengtis dėl kitų, dėl bendros gerovės, nepamiršk savęs, savo poreikių. Išlaikyk pusiausvyrą. Kad ir kuo užsiimtum, turi jausti, kad gyveni išties savo gyvenimą. Kad darai tai, kas ugdo tave, formuoja naujus įpročius, augina sąmonę. Kai gyveni savo gyvenimą ir jauti pasitenkinimą juo, nelieka nuoskaudų, kad kas nors tinkamai neįvertino tavo pastangų. Duodi, nelaukdamas grąžos. Nekaltini aplinkinių dėl susiklosčiusios situacijos, o imiesi ją spręsti. Kai tavo sąmonė pakyla, keičiasi ir tavo patirtys. Jose turi augti kaip žmogus, kaip siela. Turi įsiklausyti į save ir daryti tai, kas turtintų tavo sielą. Privalai tam skirti laiko. Taigi, neišvengiamai keisis tavo gyvensena, įpročiai. Gali keistis laisvalaikio pobūdis, tau bus gaila laiko betiksliams pokalbiams, varginantiems santykiams, taps svarbu, ką valgai, kuo kvėpuoji. Tiesiog rinksiesi tai, kas leidžia patirti vidinę atgaivą, „susirinkti save“. Greitai suprasi, kas padeda kelti vibracijas, o kas ne, ir pagal tai modeliuosi savo kasdienybę.

Dalintis:

3 komentarai apie “Vidinio tikėjimo ir pasitikėjimo svarba (1)”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *