Sanat Kumara

Kokios tavo vertybės?

Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina akimirka, kai jis apmąsto savo vertybes ir savo pasiekimus. Vieni jais patenkinti, kiti mano, kad galėjo būti tobuliau. Aš noriu pakalbėti apie tai, kaip svarbu išlaikyti savo širdyje sąskambį su Kūrėju. Kiekviena žmogaus tiesa yra paremta jo patirtimi, bet išlaikant ryšį su Kūrėju, ši tiesa yra paremta gilia išmintimi ir ji išlaiko tikrąją prigimtį. Ji išlaiko vertybių pagrindą, kuris  yra sukurtas žmogui. Amžiams bėgant vertybės kito ir žmogus vis derinosi prie kintančių vertybių. Bet vienos iš jų atitolino žmogų nuo pilnaverčio gyvenimo, o kitos suteikė gilia prasmę žmogaus gyvenimui. Šiuolaikinis žmogus grindžia tas vertybes materialia gerove, bet kai kurios vertybės vis tik susikuria iš poreikio atskleisti savo vidinę šviesą. Sąskambyje su Kūrėju kiekvienas žmogus gali susikurti savo vertybių prioritetus, bet tuo atveju jis pats prisiima atsakomybę už tai, kas jam svarbu ir kaip tas vertybes išsaugoti savo kasdieniame gyvenime. Blogiau yra kai žmogus nesusimąsto apie savo vertybes, o gyvena vedamas daugumos žmonių įpročių. Ar toks susiliejimas su daugumos įpročiais visados atskleidžia gyvenimo giliąją prasmę? Ar tai tik nuramina žmogaus siekį ieškoti tobulumo ir leidžia jam atitolti nuo savo principų, nuo savo tikrųjų siekių?

Manau, reikalinga laikas nuo laiko savo gyvenime pasitikslinti, ar gyveni pagal savo vidinius principus, kurie atspindi ryšį su Kūrėju, ar gyveni nemąstydamas apie savo siekius, svajones, kūrybinius planus, o gyveni, kad išgyventum dieną ir toje dienoje patirtum kažkokį tai malonumą, nes kitu atveju visai prarastum motyvaciją gyventi. Bet gyvenimas nėra tik malonumų arena ir tai nėra vieta, kurioje gali nevertinti Kūrėjo tau duotos galimybės tobulėti bei gerinti savo ir aplinkinių gyvenimo sąlygas.

Kūrėjas suteikė žmogui laisvą valią rinktis, kaip jam gyventi, todėl niekados nereikėtų pamiršti paanalizuoti, ar gyveni pagal savo laisvą valią ir savo atsakomybę, ar pagal kitų primestas pareigas ir kitų žmonių viltis, norus. Neskatinu maištauti prieš kitus žmones, skatinu įvertinti savo pasirinkimus. Ar jie tokie iš viso yra, ar gyveni tik iš inercijos, nes visi taip gyvena? Laikas atkreipti dėmesį į savo vidinį balsą ir, jeigu nežinai, kaip tikrai turėtum gyventi, tam yra tas, kuris suvokia daugiau. Tam yra Kūrėjas, kuris suvokia kiekvieno tavo veiksmo prasmę ir gali tau atsakyti, kokia tavo paskirtis, kokie tavo bruožai skatina virsmą ir kas tau padėtų išskleisti visą tavo vidinę jėgą. Kūrėjo išjautimas sustato žmogaus vertybių sistemą į vietą. Nuoširdi, tyra meilė Kūrėjui, pripažinimas, kad tu esi jo sąmonės dalis, iš karto tavyje įtvirtina tavo prigimtines vertybes. Galbūt, kai kada pasielgsi neteisingai, kai kada klysi, bet vis tiek išliks vertybių sistema, kuri turės sąskambį su prigimtinėmis vertybėmis, su tuo, dėl ko žmogus gyvena Žemėje ir ką jis turi nuveikti toje Žemėje per tuos 100 metų. Šis laiko tarpas toks trumpas, tad turite suvokti, kad sukuriamos materialinės vertybės greit nebeturės prasmės, nes jūs paliksite Žemę. O kas reikalinga amžinybei? Ką jūs galėtumėte duoti kitam žmogui, jeigu neturėtumėte jokio turto? Ką jūs galėtumėte sukurti, jeigu neturėtumėte pinigų? Suvokiate, kad vertybė – tai žinios, tai jūsų savitvarda, jūsų siekis elgtis dorai kito žmogaus atžvilgiu ir daug dalykų, kurie egzistuoja žmogaus vidinėje būsenoje, o ne vien išorinėse sąlygose. Ir būtų gerai, kad visados gyventumėte pagal savo siekius ir savo norus, net prisitaikant prie politinių ir ekonominių situacijų. Visados reikia pačiam mąstyti ir pačiam priimti sprendimus, tuo pačiu pačiam prisiimti atsakomybę už gyvenimą, už tai ar laimingas esi, ar nelaimingas, ar sugebėjai išlikti sąskambyje su Kūrėju, ar nugyvenai gyvenimą taip ir nepažinęs nei savęs, nei Kūrėjo. Lai ta akimirka, kai tu įvertini savo gyvenimą būna ne paskutinioji akimirka Žemėje, kai jau nieko nebegali pakeisti, lai ta akimirka nuolat tave aplanko ir paskatina nuolat peržvelgti pagal ką vertini gyvenimą, ar tavo vertybės atitinka tavo elgesį ir ar jos turi sąskambį su Kūrėjo sukurta pagarba žmogui ir gyvenimui.

Dalintis:

1 komentaras apie “Kokios tavo vertybės?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *