Sanat Kumara

Sąmoninga kūryba prasideda nuo dėmesio sutelkimo

Jei prisimintumėte kvantinę fiziką, tai ji pabrėžia, kad subatominės dalelytės pradeda judėti tik tada, kai į jas yra sutelktas sąmoningas dėmesys. Vadinasi, bet kokia kūryba įmanoma tik tada, kai jūs sutelkiate savo dėmesį į tam tikrą tašką. Jūs jau pastebėjote, kad jumyse yra daugybė minčių, kurių jūs net neužfiksuojate. Jei kas netikėtai paklausia, apie ką šią akimirką galvojate, tai patys nustembate, pastebėję apie ką galvojate. Nes tos mintys seka viena kitą ir jos neužsifiksuoja. Vadinasi, didžioji dalis jūsų dienos minčių tiesiog prabėga jūsų galvoje ir į jas jūs nesutelkiate savo dėmesio. Net tada, kai skaitote ar žiūrite per TV konkrečią laidą, jūs vis tiek nesutelkiate dėmesio. Išgirstate ir paleidžiate. Kai kada tai tiesiog būtina, nes aplink jus sukurta daug informacijos, kuri jums visiškai nereikalinga ir netikslinga. Jūsų sąmonė tarsi pati apsisaugo nuo nereikalingų žinių ir jas greit pamirštate. Bet tai suformuoja įprotį – nesukoncentruoti dėmesio. Vadinasi, nėra kūrybos. Juk kūryba pasireiškia per minties jėgą, kai sutelkiate dėmesį į tam tikrą idėją. Ji įgauna formą. Ta mintis yra apgaubiama geru jausmu – tvirtu noru, kad mintis realizuosis, ir pridedant veiksmą, gaunasi trys variantai dėmesio sutelkimo.

Kodėl dažnai nesipildo jūsų svajonės? Mintį tarsi ir suformuojate, bet tuoj iškyla jausmai, gal nepavyks, gal esu per silpnas tai įgyvendinti ir t.t. Jūsų dėmesio energija pasiskirsto dviem frontais: išpildyti svajonę ir nepildyti svajonės. Koks rezultatas įmanomas? Joks. Svajonė lieka neišpildyta.

Sutelkti dėmesį būna sunku ir todėl, kad tam tikra tema jums būna neįdomi. Ji neturi sąskambio su vidumi. Neatitinka vibracijos tarp jūsų ir tarp to objekto (subjekto) apie kurį mąstote. Sutelkti dėmesį į tai, kas jums neįdomu, yra labai sudėtinga. Bet problema ta, kad jūs nuolat galvojate apie tuos pačius dalykus. Kasdien per jūsų mintis perbėga tos pačios idėjos. Jūs net neturite noro galvoti apie kažką visiškai naujo, nes manote, kad tai nereikalinga. Bet tai yra būtina, nes tada jūs mokytumėtės priimti tai, kas jums neįprasta. Mokytumėtės tolerancijos kitai idėjai. Tos pamokos neužimtų daug laiko. Vietoj to, kad internete skaitytumėte tos pačios temos straipsnius, pamėginkite paskaityti kažką jums visai neįprasto. Sutelkite dėmesį į tai, kuo paprastai nesidomite. Pvz. kaip gyvena žmonės Malaizijoje? Kodėl žirafos kaklas toks ilgas? Kodėl lengviau liūdėti, o ne džiaugtis? Per dieną galite rasti daug temų, į kurias galėtumėte atkreipti dėmesį. Taip jūsų ugdytumėte įprotį mąstyti apie kitus dalykus.

Net perskaityti laiškus naujai jums trūksta jėgos. Nes nenorite sukoncentruoti dėmesio į tai, kas skatina jūsų pokytį. Jūsų kūno sąmonė gali prieštarauti pokyčiams, nes aukštos vibracijos ją skaudina. Ir sutelkti dėmesį į tai, su kuo nėra jūsų sąskambio – būna labai sunku. Bet galite formuoti naujus įpročius ir naujas mintis. Sutelkite dėmesį į Mokytojus, įsivaizduokite, kaip jie atrodo, ką jie gali veikti. Tegu fantazija liejasi laisvai, nes toje fantazijoje gali būti tiesos. O jūs sutelksite dėmesį į tuos, kas su jumis nori bendrauti. Atlikite praktikas kasdien. Sutelkite dėmesį į pašnekovą, o ne į save ir savo idėjas. Sutelkite dėmesį į gamtą, eidami link darbo. Sutelkite dėmesį į kavos ar arbatos aromatą, sutelkite dėmesį į mylimo žmogaus apkabinimą. Sutelkite dėmesį, užfiksuokite momentą ir kūryba energiniame lygmenyje prasidės. Ir tikslingai sutelkite dėmesį į tai, ko norėtumėte, kad būtų jūsų gyvenime. Sutelktas dėmesys – tai minties realizacija. Jūs galite aiškiai planuoti, ko jums reikia ir pamažu formuoti gyvenimą tokį, apie kokį svajojate. Reikia tik gebėti sutelkti dėmesį į tikslingus dalykus, net ir nelabai jums priimtinus, bet kuriančius pažangą.  

Dalintis:

4 komentarai apie “Sąmoninga kūryba prasideda nuo dėmesio sutelkimo”

  1. Ir aš jums dėkoju! 😊 Labai madingi dabar savęs pažinimo puslapiai… Bet reikalingi ir naudingi. Visada randu ką nors naujo, įdomaus, kartais tiesiog to, ko man reikia šiuo metu…
    Geros dienelės jums!!! ❤️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *