Sanat Kumara

Sielos sąmonė turi savas ribas (I)

Savęs suvokimas subtiliajame pasaulyje yra ilgas ir nuoseklus darbas tiek su savimi, tiek ir su savo sielos sąmone. Kas yra subtilusis pasaulis? Tai erdvė, kurioje egzistuoja jūsų sielos sąmonė, kur egzistuoja jūsų esybės sąmonė ir kur egzistuoja jūsų aukščiausioji sąmonė. Vadinasi, jūs, norėdami suvokti save subtiliajame pasaulyje, turite suvokti, kad šiame pasaulyje jūsų sąmonė skirstosi į tam tikras dalis, į atskirus sąmonės sluoksnius. Jūs save mėginate suvokti kaip visumą, bet ta visuma susideda iš daugybės dalykų, kuriuos turite atskirti ir suvokti atskirai. Ne tik suvokti, bet ir suprasti, kaip su kiekvienu reiškiniu dirbti ir kaip tas darbas iš karto keičia jūsų realybę.

Jūs gyvenate tam tikrame uždarame rate. Jūsų mintys, jausmai, veiksmai įtakoja jūsų kasdienį gyvenimą, kartu įtakoja ir jūsų subtilųjį gyvenimą. Juk sakėme, kad Žemėje suformuota jūsų energija yra naudojama jūsų subtiliųjų kūnų veiklai ir kad jūsų sąmonė gali pasireikšti tik ten, kur ją iškelia jūsų suformuota žemiškoji energija. Taip būna ir jūsų kūno mirties atveju. Jūsų siela gali užstrigti astrale, taip pat ji gali pakilti į aukštesnį energinį lygmenį, kur stebi savo žemiškas klaidas, formuoja būsimus karminius įvykius bei analizuoja naujo įsikūnijimo tikslus ir uždavinius. Bet siela gali pakilti ir į aukščiausią savęs suvokimo lygį, kuriame ji mąsto globaliai. Ji mąsto apie save ne vien kaip apie atskirą individą, bet mąsto, kokia turėtų būti žmonijos žemiškoji išraiška, kad ji atitiktų Kūrėjo valią. Čia ir prasideda pagrindinis sielos darbas ir kūryba.

Jūs mokėtės kaip išgyventi Žemėje, kad jaustumėtės laimingi, kūrybingi, sveiki ir besidžiaugiantys savo kasdienybės rezultatais. Tai pirmas etapas. Etapas, kai mokėtės pažinti save žemiškajame plane. Šis procesas niekada nenutrūks, nes keičiantis situacijoms subtiliajame pasaulyje, jūsų žemiškoji išraiška irgi keičiasi, ir jūs turite prisiderinti prie naujų pokyčių: naujai save suvokti, naujai formuoti savo gyvenimą. Tai nuolatinis procesas, kol gyvenate Žemėje. Bet tai nėra vienintelis ir pats svarbiausias procesas. Nes jūsų sąmonės dalys proporcingai veikia visuose sąmonės lygiuose ir tos veiklos pasekmės įtakoja jūsų kasdienybę. Tai ir susiformuoja ratas: jūsų žemiškos patirtys įtakoja jūsų gyvenimą subtiliajame pasaulyje, o jūsų subtiliosios sąmonės veikla įtakoja jūsų galimybes žemiškajame pasaulyje.

Mes mokėme jus susitelkti į savo vidinius pojūčius, mokėme atkreipti dėmesį į vidines būsenas, kurias reikia išgryninti ir suvokti, kodėl jos kyla ir kaip su jomis reikia susitvarkyti. Vidinių būsenų analizė parodo, kas jumyse vis dar yra išlikę seno ir jums nebereikalinga. Jūs savo mintimis jau galite kurti gražų rytojų, o jūsų vidinė būsena rodo, kad gyvenate senose nuoskaudose, senuose įpročiuose, prisirišimuose. Turi būti sinchronizacija tarp jūsų siekių ir jūsų vidinių galimybių. O tos vidinės galimybės – tai jūsų vidinė energija, jūsų kūrybinė medžiaga, su kuria kuriate realybę savo mintims. Jeigu jūsų vidinę būseną sudaro „nekokybiškos medžiagos“, tai ir realybė bus nekokybiška. Bet vidinės būsenos pajautimas atskleidžia ir kitus dalykus. Vidinės būsenos stebėjimas padeda susikoncentruoti, ką jaučia jūsų protas ir ką jaučia jūsų širdis. Čia galima pamatyti, kiek atlaisvėjusi jūsų esybės sąmonė ir kiek atlaisvėjusi jūsų sielos sąmonė. Problema atsiranda tada, kai vėl nėra sinchronizacijos tarp pasireiškiančios esybės (dvasios) sąmonės, sielos sąmonės ir žemiškojo proto. Jūs mokotės, kad reikia keisti savo mąstymo įpročius, reikia keisti savo charakterį, ugdote savo protą, ir jūsų žemiškoji sąmonė pajėgia priimti savo aukštesniosios sąmonės informaciją ir energiją. Bet…, bet tame tarpe yra sielos sąmonė, o ji gali prieštarauti jūsų norams keistis ir tobulėti. Nepamirškite, kad sielos, kuri yra įsikūnijime, sąmonė gali turėti atskirą nuomonę ir prieštarauti jūsų siekiams keistis. Ji gali prieštarauti dėl savo suvokimo spragos. Juk matote, kiek daug yra žmonių, kurie negeba suvokti, ką reiškia savęs pažinimas, kodėl reikia save keisti, kažko atsisakyti. Tokių yra ir sielų. Jos tiesiog nesuvokia, kam reikalingi kažkokie pokyčiai, jeigu jos atėjo su aiškiomis užduotimis, su karminėmis užduotimis ir jas nuosekliai vykdo. Ji gali prieštarauti jūsų aukštesniosios sąmonės ir jūsų žemiškosios sąmonės norui keistis.  Jūs dažnai savo sielas labai išaukštinate, vertinate ir manote, kad ji yra „arčiau Dievo“, todėl geriau viską supranta ir visados elgiasi teisingai. Deja, tai viena iš esminių jūsų subtiliojo pasaulio suvokimo klaidų. Sielos gali būti ir užsispyrusios, ir liūdnos, ir aikštingos, ir džiaugsmingos. Ir visokios kitokios. Sielos, esančios įsikūnijime, pereina tam tikrus sąmonės suvaržymo etapus ir jų sąmonė labai panaši į žmogiškąją sąmonę. Skirtumas tik tas, kad sielos sąmonės pajėgia apimti didesnę erdvę ir platesnį laiką.

Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *